Drukuj szybko, płacąc mniej: Anycubic Kobra 2 przynosi szybkość i wartość

Anycubic Kobra 2

Anycubic zawsze był oddany swojej misji zapewniania technologii druku 3D dostępnej dla każdego, kto zasługuje na wolność realizowania swoich 3D marzeń. 15 maja 2023 roku ogłosiliśmy ekscytującą wiadomość o nadchodzącym globalnym wprowadzeniu Anycubic Kobra 2. Ta innowacyjna drukarka FDM 3D oferuje imponującą prędkość 5-krotnie większą, poprawioną przyjazność użytkowania, i to wszystko w przystępnej cenie. Kobra 2 to teraz najlepszy wybór dla początkujących i profesjonalistów, którzy szukają szybkiego drukowania i ekonomicznych drukarek 3D.

Ogólne specyfikacje

OGÓLNE
 • Technologia: FDM
 • Wymiary urządzenia: 486*440*435mm
 • Objętość druku: 250*220*220mm
 • System ekstruzji: Bezpośredni
 • Rozmiar dyszy: 0,4 mm
 • Temperatura dyszy: ≤260℃
 • Temperatura podgrzewanej powierzchni: ≤110℃
PRĘDKOŚĆ
 • Maksymalna prędkość druku: 250mm/s
 • Zalecana prędkość druku: 150mm/s
 • Przyspieszenie: 2500mm/s²
GŁÓWNE CECHY
 • Wyregulowanie stołu: LeviQ 2.0 - automatyczne wyregulowanie poziomu & inteligentne przesunięcie z-osi
 • Oś Z: Podwójna gwintowana oś
 • Czujnik filamentu: Obsługa
 • Odzyskiwanie druku: Obsługa
INNE CECHY
 • Stół drukujący: Magnetyczna stal sprężynowa
 • Kontroler: 4,3" dotykowy ekran LCD
 • Montaż: 5-modułowa konstrukcja

Zwiększona prędkość drukowania i stabilność

5-krotnie szybsza prędkość niż kiedykolwiek

5-krotnie szybsze drukowanie

Kobra 2 może osiągnąć maksymalną prędkość druku wynoszącą 250mm/s, co stanowi pięć razy szybszą prędkość w porównaniu z większością dostępnych na rynku biurkowych drukarek FDM. Na przykład, standardowy druk 3DBenchy zwykle wymaga 108 minut. Jednak Kobra 2 może go wydrukować w zaledwie 30 minut. Nie ma żadnej drukarki FDM w cenie poniżej 300 USD, która może dorównać szybkiej i opłacalnej drukarce Kobra 2; naprawdę spełnia ona obietnicę "Drukuj szybko i płacisz mniej".

Dynamiczna i solidna konstrukcja

Nowa struktura Kobra 2

Poprawa prędkości nieuchronnie wymaga bardziej elastycznej i wytrzymałej struktury, która redukuje opory i drgania podczas drukowania. Aby to osiągnąć, Kobra 2 jest wyposażona w podwójne metalowe wrzeciona i łożyska SG15 na osiach X i Y. Ten projekt minimalizuje opory generowane przez ruch głowicy drukującej i podgrzewanego stołu. W porównaniu do tradycyjnych gumowych kół, nowa struktura Kobra 2 gwarantuje nie tylko stabilność, ale także wytrzymałość dzięki metalowemu materiałowi odpornemu na zużycie, co w rezultacie wydłuża żywotność urządzenia.

Ponadto, oprócz ulepszeń na osiach X i Y, stabilna oś Z jest kluczowa dla utrzymania wysokiej jakości druku. Kobra 2 wykorzystuje podwójną gwintowaną pręt na osi Z, co znacznie redukuje problemy takie jak efekt dzwonienia, efekt widmowy, drgania i efekt pasów na osi Z. Te ulepszenia podkreślają, że Kobra 2 to solidna, trwała drukarka, która działa niezawodnie.

Odblokowanie inteligentnego i przyjaznego użytkownikowi doświadczenia drukowania

System LeviQ 2.0

Auto Bed Leveling

Drukowanie idealnej pierwszej warstwy często stanowi główne zmartwienie dla wielu użytkowników. Kobra 2 podjęła szereg działań, aby zapewnić doskonałą jakość druku pod tym względem. Kontynuuje system LeviQ, który jest samodzielnie opracowanym systemem kalibracji stołu przez Anycubic, umożliwiając użytkownikom korzystanie z łatwości automatycznego kalibrowania stołu. Jednak Kobra 2 wyróżnia się spośród innych modeli z serii Anycubic Kobra dzięki ulepszonemu systemowi LeviQ 2.0. Ta nowa wersja oferuje bardziej precyzyjne poziomowanie poprzez ulepszone algorytmy, a także posiada inteligentną funkcję Z-offset. Oznacza to, że nie trzeba ręcznie dostosowywać Z-offset, ale użytkownicy mogą dostosować wartość według swoich konkretnych wymagań.

Prosta konfiguracja i łatwość użytkowania

Fast Assembly

Anycubic skupia się na szczegółowym projektowaniu w celu ułatwienia rzeczywistych operacji. Kobra 2 jest wyposażona w różne funkcje, które mają poprawić doświadczenie drukowania dla użytkowników. Mogą być one zauważone na Kobra 2, więc przejdźmy do innych szczegółowych funkcji drukarki. Kontroler posiada duży ekran dotykowy LCD o przekątnej 4,3 cala, który oferuje odpowiednią jasność i czułość dla łatwej obsługi. Natomiast magnetyczna stalowa płyta drukująca ułatwia usuwanie wydruków, a czujnik filamentu wykrywa dostępność materiału, umożliwiając bezprzerwane drukowanie. Funkcja wznowienia drukowania chroni przed przypadkową utratą zasilania. Wszystkie te cechy projektu mają na celu zapewnienie użytkownikom solidnej drukarki 3D do ich twórczych projektów artystycznych.

Gdzie kupić Anycubic Kobra 2

Kobra 2 naprawdę wyróżnia się jako przystępny cenowo mistrz wśród szybkich drukarek w cenie poniżej 300 dolarów, co czyni go najlepszym wyborem dla wielu twórców, ponieważ oferuje doskonałe połączenie przystępności cenowej i funkcjonalności. Początkujący docenią jego łatwość obsługi i przystępną cenę, podczas gdy profesjonaliści będą pod wrażeniem imponującej prędkości drukowania i inteligentnych funkcji. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, czy już jesteś ekspertem, Kobra 2 odpowiada na szeroki zakres potrzeb związanych z drukowaniem.

Kobra 2 jest dostępna w sklepie Anycubic Official Store, gdzie otrzymasz następujące korzyści: darmową wysyłkę ekspresową, roczną gwarancję i wsparcie posprzedażowe. Zapewnia to, że otrzymasz swoją drukarkę szybko, będziesz miał gwarancję i dedykowane wsparcie klienta, które pomogą Ci przez cały okres użytkowania.

Rozpakowanie i konfiguracja - Anycubic Kobra 2