Przewodnik porównawczy Seria Anycubic Kobra 2: Wybór odpowiedniej dla siebie szybkiej drukarki 3D

Oto tłumaczenie informacji o premierze drukarek 3D Anycubic Kobra 2 Series:
Premiera serii Anycubic Kobra 2

Jako wiodący globalny producent drukarek 3D, Anycubic z dumą ogłosił premierę naszych czterech najnowszych drukarek 3D FDM - serii Anycubic Kobra 2 1 września 2023 roku! Te drukarki są rezultatem naszych starannych prac badawczo-rozwojowych i wyróżniają się jako wysokiej jakości, dostępne cenowo i szybkie rozwiązania do druku. Aby uczcić ten ważny przełom, z przyjemnością zapraszamy Cię na wydarzenie z okazji 8. rocznicy premiery, które już miało miejsce na naszej oficjalnej stronie internetowej. Czekamy na Twoją obecność!

Szybki przegląd nowości Anycubic

Dane techniczne Anycubic
                Kobra 2 NeoAnycubic Kobra 2 Neo Anycubic Kobra 2 ProAnycubic Kobra 2 Pro Anycubic Kobra 2 PlusAnycubic Kobra 2 Plus Anycubic Kobra 2 MaxAnycubic Kobra 2 Max
Objętość druku 220 x 220 x 250mm 220 x 220 x 250mm 320 x 320 x 400mm 420 x 420 x 500mm
Ekstruder Bepośredni napęd Bezpośredni napęd Bezpośredni napęd Bezpośredni napęd
Wyważanie stołu System wyważania LeviQ 2.0 System wyważania LeviQ 2.0 System wyważania LeviQ 2.0 System wyważania LeviQ 2.0
Prędkość druku 250mm/s(Maks.)
150mm/s(Średnia)
500mm/s(Maks.)
300mm/s(Średnia)
500mm/s(Maks.)
300mm/s(Średnia)
500mm/s(Maks.)
300mm/s(Średnia)
Przyspieszenie 2500mm/s² 20000mm/s² 10000mm/s² 10000mm/s²
Aplikacja Anycubic Nie Tak Tak Tak
Detektor filamentu Opcjonalny Tak Tak Tak
Ekran sterujący Ekran 2,4" z pokrętłem Ekran dotykowy LCD 4,3" Ekran dotykowy LCD 4,3" Ekran dotykowy LCD 4,3"
Montaż Szybki montaż modułowy Szybki montaż modułowy Szybki montaż modułowy Szybki montaż modułowy

*Uwaga: Oczekuje się, że aplikacja Anycubic zostanie uruchomiona w IV kwartale 2023 roku.

Więcej o serii Anycubic Kobra 2

Warto zauważyć, że Anycubic sukcesywnie przyjmuje technologię szybkiego i inteligentnego drukowania. Wszystkie modele w serii Anycubic Kobra 2 są zdolne do osiągania wysokich prędkości druku. Trzy modele obsługują zdalne sterowanie za pomocą aplikacji, co sprawia, że proces drukowania staje się bardziej inteligentny. Ponadto wprowadzono nowy interfejs użytkownika i modułowy design montażu, co pozwala na jeszcze szybszy montaż zaraz po wyjęciu drukarki z pudełka, a czas montażu może wynieść tylko około 10-20 minut.

Anycubic Kobra 2 Neo - Przyśpiesz, Dogon

Anycubic Kobra 2 Neo to nowa drukarka FDM o wysokiej prędkości dla początkujących. Pomimo że jest to opcja dla początkujących w przystępnej cenie, jest mała, ale kompletna, w tym automatyczne wyważanie stołu jako standardowa oferta. Jego maksymalna prędkość druku wynosząca 250 mm/s jest pięć razy większa niż typowe 50 mm/s, które oferują zwykłe drukarki. Ponadto, niektóre rozwiązania sprawiają, że Kobra 2 Neo jest bardziej przyjazna dla użytkownika. Na przykład, montaż modułowy i ulepszony interfejs użytkownika poprawiają doświadczenie z drukowania, a użytkownicy mogą zakończyć montaż w ciągu dziesięciu minut, aby jeszcze szybciej cieszyć się drukowaniem 3D.

Anycubic Kobra 2 Pro - As szybkości

Jak osiągnąć szybkie drukowanie lub jak przyspieszyć drukarkę 3D zawsze było gorącym tematem. Anycubic Kobra 2 Pro jest najszybszą opcją drukowania w serii Kobra 2, oferując maksymalną prędkość druku wynoszącą 500 mm/s i przyspieszenie 20 000 mm/s². Aby sprawić, że cecha szybkiego drukowania będzie bardziej intuicyjna, może ona wydrukować model Benchy w zaledwie 15 minut.

Należy jednak zauważyć, że chociaż wiele drukarek może mieć wysoką prędkość druku i ustawienia przyspieszenia, często skutkuje to obniżoną jakością druku, taką jak drgania i ghosting. Dlatego drukowanie z dużą prędkością wymaga większych wymagań od sprzętu. Aby zapewnić płynne i precyzyjne ścieżki ruchu, Kobra 2 Pro jest wyposażona w podwójne wrzeciona metalowe i łożyska SG15 dla osi X i Y, a także konfigurację podwójnego śruby na osi Z. Dodatkowo obsługuje kompensację wibracji i kontrolę przepływu, co znacznie zmniejsza wady druku podczas drukowania.

Anycubic Kobra 2 Plus - Wyważony druk, Ekscytująca prędkość

Jeśli Twoje miejsce pracy nie ma wystarczająco dużo miejsca na umieszczenie tak ogromnej maszyny jak Kobra 2 Max, a jednocześnie mała drukarka o niewielkim formacie, jak Kobra 2 Neo, nie spełnia Twoich wymagań, to Anycubic Kobra 2 Plus to idealny wybór. Kobra 2 Plus to dobrze wyważona drukarka o dużej prędkości druku pod każdym względem. Jeśli chodzi o obszar druku, jest stosunkowo duży, pozwalając na stworzenie całego kasku w jednym wydruku. Jeśli chodzi o prędkość druku, przewyższa wiele tradycyjnych drukarek, osiągając imponującą maksymalną prędkość 500 mm/s. Na koniec, jest wyposażona w inteligentne funkcje drukowania, w tym detektor zużycia filamentu i obsługę aplikacji Anycubic.

Anycubic Kobra 2 Max - Prędkość przewyższa, Rozmiar się powiększa

Anycubic Kobra 2 Max, łączy w sobie trzy istotne cechy: ogromny obszar druku, 10-krotnie większą prędkość druku i inteligentną kontrolę - wszystko to w jednej flagowej maszynie na rok 2023. To najlepszy wybór dla ambitnych twórców. Dlaczego? Ponieważ może pochwalić się ogromnym obszarem budowy wynoszącym 420 x 420 x 500mm, dzięki czemu z łatwością można tworzyć kaski w jednym kawałku. Nie ma już potrzeby skomplikowanej pracy polegającej na drukowaniu i montażu osobnych części. Tak jak Kobra 2 Plus, oferuje 10-krotnie większą prędkość druku, osiągając imponujące maksimum 500 mm/s i przyspieszenie 10000 mm/s². Dodatkowo obsługuje zdalne sterowanie za pomocą aplikacji Anycubic, co sprawia, że proces drukowania staje się bardziej inteligentny.

Cena i dostępność

Anycubic Kobra 2 Series Early Bird

Nowa seria produktów Anycubic Kobra 2 będzie dostępna do przed zamówienia w naszym sklepie internetowym 1 września. Co warto zauważyć, to że począwszy od 1 września, będziesz mógł/mogła skorzystać z ograniczonej w czasie specjalnej ceny wczesnego ptaszka na tę serię.


Drukuj szybko, płacąc mniej: Anycubic Kobra 2 przynosi szybkość i wartość

Projekt inkubacji edukacji druku 3D dla Freedom to Make